Lingikogu

Astronoomia-alast informatsiooni on Internetis väga palju. Alljärgnevalt toome ära vaid murdosa seda valdkonda käsitlevast materjalist.

Eestikeelsed leheküljed

Eestikeelsetest lehekülgedest rääkides tasuks kindlasti alustada Tõravere Observatooriumi koduleht, kust võib leida nii mõndagi kasulikku. Näiteks on sellel leheküljel väljas satelliidifotod, mida ka Ridamuse liikmed avalike vaatluste planeerimisel kasutavad.

Tartu Tähetorni kodulehelt leiab muuhulgas elektroonilise astronoomia-teemalise ajakirja Vaatleja ja Jaak Jaaniste kosmoloogiaõpiku.

Eestis on kaks tõsisemad teleskoobimüüjat - nende kodulehed asuvad vastavalt aadressidel http://www.teleskoop.com (MEADE ja TAL amatöörteleskoobid, okulaarid ja kõik muu, mida astronoomiahuvilisel vaja) ning http://www.telescope-baltic.com (Synta Skywatcher, Celestron, TEC teleskoobid, suured binoklid ning lai valik lisaseadmeid).

Loomulikult on astronoomia-alase info puhul alati abiks Neti ja WWW Wärgi kataloogide vastavanimelised alamjaotused.

Inglisekeelsed leheküljed

Üks informatiivsemaid ingliskeelseid "astronoomiaportaale" on üks http://www.space.com, kus leiab alati infot selle ala uusimate avastuste kohta.

Väga palju informatsiooni leiab NASA alla kuuluva National Space Science Data Center'i kodulehelt.
Uusimaid "Marsi nägude teooriaid" ja muud pseudoteadust analüüsib põhjalikult elukutseline astronoom Philip Plait aadressil http://www.badastronomy.com.

Infot tehislikku päritolu taevaobjektide (kosmosejaama ISS, sattelliidid) nähtavuse kohta leiab aadressilt http://www.heavens-above.com/.

Ingliskeelse info otsimiseks võib alati appi võtta ka näiteks Yahoo! astronoomiateemalised leheküljed.